IT profesionál & moto, foto a video amatér

Výstup na Monte Pizzocolo


Během prázdninového pobytu u Lago di Garda jsem si opět vybral kopeček, ze kterého jsem se chtěl rozhlédnout po kraji. Tentokrát se jmenoval Monte Pizzocolo (1581 m). Musím se přiznat, že organizaci výletu jsem poněkud odflákl, chtěl jsem původně jít s rodinou, ale když jim v půli cesty došly síly, tak jsem se na vrchol vydal sám. Bylo již odpoledne, tak jsem oproti původnímu záměru vyrazil nejratší cestou po hřebeni z jihozápadní strany. Chvával jsem a díky tomu jsem si hrábl až na úplné dno svých fyzických sil.

Zmíněná cesta z jihozápadní strany je rozhodně nejnáročnější. Jedná se o náročnou turistiku, místy o lehké lezení. V horní části je to v podstatě strmá hřebenovka, kde se není kde schovat, takže je třeba počítat s povětrnostními vlivy. Skála je místy velmi světlá, takže sluníčko paří ze všech stran. Odměnou jsou však úžasné výhledy na jezero a okolí.

Přiložené video je z výstupu, konkrétně z posledních 300 výškových metrů. Následný sestup byl do hotelu Eden v Madernu, takže jsem dorazil až večer. I když to dle videa možná nevypadá, tak i přes veškeré komplikace jsem si tento výlet velmi užil. Jen příště musím být lépe připraven.

Během stříhání videa jsem s hrůzou zjistil, že když už nemůžu, tak jsem sprostý jako dlaždič, takže si to prosím nepouštějte v přítomnosti dětí. Já se do příště polepším ;(.

Jo a příště sem jedu na motorce! Howgh.


Share:

0 komentářů:

Okomentovat